Aldenor

Knižní série Aldenor zavede čtenáře do časů, kdy ještě svět vypadal jinak. Když ještě na Zemi bok po boku s lidmi kráčeli nejen elfové a trpaslíci, ale i spousta dalších nadpřirozených bytostí.

Drak

V prvním díle série se čtenář seznámí s rozmanitou partou dobrodruhů a zažije s nimi spoustu neuvěřitelných dobrodružství. Kniha provází čtenáře královstvím Aldenor – vzbouřeneckou kolonií na Novém kontinentu, ve kterém se celý příběh odehrává. Život dobrodruha však není jen o neustálém vypořádávání se s nebezpečím, cestování a hromadění bohatství. A tak se čtenář může dozvědět i pár zajímavostí z předešlého života postav, jak se která postava vypořádá s tím, když je nucena improvizovat a nebo jaké zájmy postavy vlastně mají. A když už to má kniha v názvu, Drak se v knize samozřejmě objeví také.

V této chvíli je celá první kniha napsaná prakticky ve finální fázy. Chybí mi provést finální korekturu pravopisu, to je v mém případě opravdu zapotřebí a vytvořit obálku celé knihy. Protože tyto dokončovací práce a i závěrečný tisk rozumného počtu výtisků je poměrně nákladná záležitost. Je tedy dost dobře možné, že se kniha Aldenor – Drak v dohledné době objeví na Startovači a nebo Pointě.


Historie a okolnosti vzniku knihy a celé serie

Celá série Aldenor, včetně první knihy Drak, je psána na motivy mnou vytvořené kampaně Aldenor. Kampaň je vytvořena pro stolní hru, která aktuálně nese pracovní označení Heroes of Aldenor (Hrdinové Aldenoru). Což je stolní hra na hrdiny (RPG), kterou jsem navrhl a vytvořil pro partu kamarádů. Hra je inspirována základy sytémů her jako jsou GURPS a Dungeons and Dragons. V základu celý příběh začal na českém Dračím Doupěti (tuto část příběhu však v knížce nenaleznete. Má totiž s příběhem plánované knižní série Aldenor pramálo společného).

Dalo by se říct, že celá kampaň Aldenor a s ní celý příběh plánované knižní série, ale i vytvořená stolní hra jsou jen dílem náhody a improvizace. Aby celá věc dávala smysl, musím totiž zmínit jednu důležitou věc. Se všemi přáteli se vždy všichni sejdeme jen jednou za rok a to na prodloužený víkend. V roce 2016 jsem k narozeninám dostal dárkové balení Dračího Doupěte. Rozhodl jsem se jí při příležitosti srazu použít jako jednovečerní zábavu pro své přátele, místo již ověřeného pokeru – hra, i když celý příběh byl kompletně improvizovaný, měla okamžitě instantní úspěch a místo jednoho večera se stala zábavou i na zbytek víkendu. Hned po odjezdu přátel jsem začal vymýšlet, co bych mohl upravit a pozměnit, aby se pro nás stala hra zábavnější. První změnou bylo vytvoření samotné kampaně – v té chvíli jsem však narazil na první překážku. Všechny stolní hry na hrdiny spoléhají na to, že jsou hrány pravidelně (např. každý víkend), v 2-4 hodinových sezeních. Naopak naše sezení trvalo prakticky nepřetržitě 3 dny, jen s krátkými přestávkami na spánek. Díky tomuto problému přišly první úpravy pravidel. Když už se pomalu v létě roku 2017 schylovalo k dalšímu srazu, měl jsem připravenou nejen kampaň, ale i kompletně předělanou sadu pravidel, dovedností, popisů a v neposlední řadě systému zkušeností. Navíc jsem s ohledem na zpětnou vazbu přátel přidal spoustu nových dovedností a pravidel. Vlastně nic původního, krom už vytvořených postav, nezůstalo (a i ty dostali nové listy postav, protože ty původní nevyhovovali kompletně přestavěné hře).

Bylo to také těsně před srazem 2017, kdy celá kampaň a v budoucnu i vše s ní spojené dostala své jméno – Aldenor. Po pravdě, za tento název vděčím svému dobrému kamarádovi Filipovi ( jeho postava vystupuje v knížce pod jménem Destro). A také to byl právě sraz z léta roku 2017, který mi vnukl myšlenku na to knížku napsat. S myšlenkou napsat knihu přišel Daniel (jeho postava vystupuje v knížce pod jménem Aresa), v první chvíli to bylo nadhozeno jen jako vtip. Nadhozený převážně z toho důvodu, jakým neplánovaným směrem se události ve hře odvíjeli. V první chvíli mi to přišlo jako úplná hloupost. I přes to, jsem o pár měsíců později z nudy napsal prvních 10 stránek. A to byl začátek příběhů, ze kterých později vznikla celá první kniha Drak. První kniha zachycuje události dvou srazů (2017 a 2018). Aktuálně už pracuji na pokračování, které zachycuje události ze srazů 2019 a 2020 a musím být upřímný – jsem upřímně zvědav, jaký směr nabere kampaň, a díky tomu i celý příběh knížek, během letošního srazu (2021).