Table Troopers

Pamatujete si na střílečky z přelomu tisíciletí a začátku nového milénia? My totiž ano. A přesně to je místo ze kterého jsme čerpali nejvíce inspirace pro připravovanou stolní hru Table Troopers.

Co vlastně ale sousloví Table Troopers znamená? Čtenáři, kteří ovládají anglický jazy mají teď už určitě jasno. Pro ostatní přiložím volný překlad: Vojáčci na stole.

A jak tedy už název napovídá, stolní hra Table Troopers je hra, ve které se ujmete role velitele týmu vojáků, která má za úkol vstoupit do arény a porazit nepřítele a nebo splnit předem určený úkol. Samotná hra není však jen o tom splnit úkol a nebo porazit nepřítele. Samotné hře ještě předchází příprava, během které si můžete pečlivě vybrat, který z vašich vojáků ponese jaké vybavení, jakou bude používat zbraň a jaká bude jeho speciální dovednost. Takto vyzbrojení se potom už můžete vrhnout k plnění úkolu a jak svého cíle dosáhnete, je už jen a pouze na Vás. Jestli se do úkolu vrhnete po hlavě a pokusíte se každého nepřítele kterého potkáte bezhlavě rozstřílet na cucky. A nebo jestli zvolíte prozíravější postup, který vyžaduje volbu konkrétního vybavení každého člena vašeho týmu a důkladné promýšlení každého kroku. Nebo Vás třeba napadne něco úplně jiného – jaký postup zvolíte je jen a jen na Vás.

Teď už tedy víte o co v Table Troopers jde. Asi by tedy bylo dobré zmínit, v jakém stavu se aktuálně hra nachází. Hra je aktuálně ve stádiu testování konceptu a ladění případných chyb v pravidlech. Také jsme se ještě úplně nerozhodli co všechno bude finální balení obsahovat – ale z těch věcí co víme určitě to budou: Herní figurky, pravidla, herní plánek s předpřipravenými arénami, pokyny k tvorbě vlastních arén, hrdinské karty pro každého vojáka, karty s vybavením a dovednostmi.

Mimochodem, s Table Troopers můžete zapomenout na nesmyslné spoléhání se na náhodu, zda Vám něco dobrého padne na kostce až po tom co se rozhodnete. V Table Troopers se totiž háže kostkami hned na začátku každého kola a teprve podle výsledku hodu kostek se člověk rozhodne, jak vlastně svůj tah zahraje.

Pokud jsme Vás zaujali a Table Troopers se Vám líbí, tak určitě zůstaňte ve střehu! Protože jakmile dokončíme testování, tak se naše hra nejspíše objeví na nějakém crowdfundovacím portále. Protože vydat stolní hru, není vůbec levná záležitost.